Kim Bu Yay Burcu

Kim Bu Yay Burcu

Kim Bu Yay Burcu

Neşe, Enerji ve Heyecan

Yaylar çok neşelidirler, etraflarına enerji ve heyecan saçarlar... Ruhları, yeni doğmuş bir çocuk kadar çıplak ve katıksızdır. Çoğunlukla içgüdüleriyle hareket ederler. Sade ve dürüsttürler ama oldukça patavatsızdırlar! Düşündüklerini anında söyledikleri için sık sık komik durumlara düşebilirler.

İyi niyetleri her hallerinde bellidir. İnce planlar yapıp taktik geliştirmek ona göre değildir. Oldukları gibi davranırlar. Gizleyecek bir şeyleri yoktur. Hiç esirgemeden patlattığı kahkahaları, müthiş espri yetenekleri, dolaysız tavırları onları arkadaş çevrelerinde aranılan insanlar yapar. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi çok severler. Arkadaşları da genelde kendileri gibidir.

Hayat dolu ve oldukça rahat tiplerdir. Geçmişe değil, geleceğe bakarlar. Maceracı yapılarına rağmen ruhlarının bir yanı hep huzursuzdur. Yerlerinde duramamaları, ruhlarının durağan olmamasından kaynaklanır. Ellerindekiyle yetinmek istemezler. Umutlarını kolay kolay yitirmezler ama bu olumlu özellikleri bazen hayalperestliğe dönüşebilir. Risk almayı çok seven Yaylar hayatlarına heyecan katması için pek çok şans oyununa dalabilirler. Bu derece macera düşkünü Yaylar ara sıra yüzüstü yere kapaklanabilir. Yönetici gezegenlerinin şans simgesi Jüpiter olduğu için Yaylar gerçekten çabuk toparlanırlar. Şansları ve olumlu bakış açıları sayesinde, düştüğünde dizi kanasa da, saklambaca devam eden çocuklar gibi tekrar yoluna koyulur.

Onlar, bilinmeyen sokak filozoflarıdır. Yay insanları, felsefeyle ilgilenmeseler, hatta bu tür konulardan hoşlanmadıklarını iddia etseler bile birer düşkündürler. İdealist yapılarıyla başka kültürleri, inançları keşfetmek isterler. Ahlak ve toplum kurallarını sorgularlar. Kendilerine göre bu konularla ilgili bir felsefe oluşturmuşlardır. Bu hareketli, afacan insanlar, hayatın rutin işlerinden sıkılır, daldan dala gezer, her şeyden çok, özgür olmayı isterler. Dil öğrenmek, değişik kültürleri araştırmak da hobi olarak ilgilenebilecekleri konulardır. Uzak yerlere gitmek isterler. Seyahate düşkündürler. Egzotik ülkelere gidip, barlarda sabahlayıp, gündüzleri de tembel tembel hamakta uyuma hayalleri kuran Yaylar'ın sayısı oldukça fazladır.

Kim Bu Yay Burcu. Yay Burcunu tanıyın.