Burcunuza Göre Diyet

Burcunuza Göre Diyet

Burcunuza Göre Diyet

Burçlar ve Diyet

Koç burcuna göre diyet

Abur-cubur yemeyi seviyorsunuz. Bu nedenle sizin için tehlike çanları çalıyor. Tuz ve alkolden uzak durarun. Domates, patates, soğan, mercimek, karnıbahar, marul, yeşil salata, ıspanak, turp, pirinç, zeytin, elma, ceviz gibi besinler haftalık beslenmenize mutlaka eklenmesi gereken yiyeceklerdir. Sizin için gerekli olan tatlılar ise fazla şeker içermemelidir.

Boğa burcuna göre diyet

Yemek için yaşayanlardansınız. Fakat unutmayın ileride bu kilolar başınıza büyük dertler açabilir. Karbonhidratlardan kaçının. Doğal iyot içeren besinler, balık ve deniz mahsulleri, yumurta, karaciğer, böbrek, buğday, ıspanak, pancar, taze meyve ve yeşil salata, diyet listenizde daima yer almalıdır. Ayrıca su içmek de hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmalıdır.

İkizler burcuna göre diyet

Besinleri çok çiğnemeden yutmayın. İkizler, kemiklerinin sağlıklı olmasını istiyorsa, sağlıklı beslenmelidir. İkizler'de kan pıhtılaşması çok sık görülür. Balık, tereyağı ve köy peyniri, havuç, portakal, greyfurt, şeftali, erik, üzüm ve badem diyet listenizde vazgeçilmez besinler olmalıdır. Sakinleşmeniz için de şifalı bitkiler ve kafeinsiz çaylar tam size göre.

Yengeç burcuna göre diyet

Yengeç burcundakiler şeker, tuz ve baharatlardan uzak durmalıdır. Çünkü mideleri hassastır. Süt, peynir ve yoğurt, lahana, domates, salata ve marul, bol miktarda taze sebze ve yağsız protein, cilt ve mide sağlığınız açısından iyi olup, kilonuzu da kontrol altına almanızı sağlar. İncelmek için öncelikle kendinizle hesaplaşmalısınız.

Aslan burcuna göre diyet

Yemek, sizin için bir zevk. Güzel lokantalar, nefis yemekler her zaman hayalinizi süslüyor. Vücudunuza önem verdiğiniz için diyet yapmakta son derece başarılısınız. Kan dolaşımınızın düzenli olması için; sığır, kuzu ve tavuk eti, karaciğer, yumurta sarısı, kereviz, elma, incir, şeftali, limon ve badem sizin için idealdir. Porsiyonlarınızı yüzde 50 azaltmanız önerilir.

Başak burcuna göre diyet

Şekerleme deyince akla siz geliyorsunuz. Ancak bu yiyeceklerden uzak durmalısınız çünkü kalbinizde problem yaratabilir. Tuz, buğday, çavdar, kırmızı et, peynir, zeytin, portakal, limon, kavun, elma, armut sizin ideal yiyeceklerinizdir. Kavun, elma, armut cildiniz için de mucizeler yaratır. Elma ise kurtarıcınızdır.

Terazi burcuna göre diyet

Böbreklerinizin sağlığı için diyet şekliniz çok önemlidir. Bezelye, mısır, havuç, ıspanak, buğday, yulaf unu, elma, çilek, badem ve kuru üzüm hep elinizin altında olmalıdır. Böbrekleriniz için çok fazla asitli içeceklerden uzak durmalısınız. İncecik ve zarif bir beden için ise ince dilimler faydalı olacaktır.

Akrep burcuna göre diyet

Akrep burcu üretim organlarını temsil eder. Solunum yolları problemleri yaşayabilirsiniz. Tahıllardan yapılmış ekmekler, balık ve deniz ürünleri, yeşil salata, soğan, kırmızı turp, taze meyve ve sebzeler içeren bir diyet tam Akrep burcunun insanına göredir. Bu arada doğru beslenme gerginliğinizi ve stresinizi alıp götürür.

Yay burcuna göre diyet

Abur cubur yemekten çok hoşlanıyorsunuz. Bu nedenle sık sık öğün atlayarak diyetinizi bozuyorsunuz. Burcunuz kalçalar, bacak üstleri ve karaciğeri temsil eder. Doğal beslenmek için kabuklu meyveler ve sebzeleri tercih edin. Diyet süresince bolca çiğ sebze, yeşil biber, patates, incir, kuru erik, çilek, elma, armut, ve taneli tahılları yemeniz önerilir.

Oğlak burcuna göre diyet

Öğün atlıyorsunuz. Oysa bu sizin için çok zararlı. Vücudunuzun vitamin ve minerallerden oluşan geniş bir besin karışımına ihtiyacı var. Lahana, kereviz, yağsız etler, limon, portakal, inek sütü, her türlü peynir, balık, yumurta sarısı, buğday ve incirle aranızın çok iyi olması gerekir. Kayısı, badem yiyerek kuru ve alerjik eğilimli cildinizi canlandırın.

Kova burcuna göre diyet

Değişik lezzetler tatmayı seviyorsunuz. Vücudunuz sofra tuzuna çok ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacı sofra tuzundan değil, bu maddeyi barındıran besinlerden almanız en mantıklısıdır. Balık, midye gibi deniz ürünleri, brokoli, havuç, turp, balkabağı, ıspanak, elma, şeftali, limon, portakal, greyfurt, nar ve ananas sizin için doğal tuz bakımından ideal besinlerdir.

Balık burcuna göre diyet

Katı diyetler size göre değil. Demir vücudunuzun başlıca ihtiyacıdır. Diyetlerinizde zengin demir içeren karaciğer, yağsız sığır eti, kuzu eti, yumurta sarısı, ıspanak, soğan, arpa, marul, buğday ekmeği, kuru fasulye, elma, üzüm, limon, portakal, şeftali, kuru erik ve üzüm yer almalıdır. Maydanoz da bu listeye eklenebilir.

Burçlar ve Diyet. Burcunuza göre diyet. Burcunuza göre diyet nasıl yapılır?