Başak Burcu 2019

Başak Burcu 2019

Başak Burcu 2019

Başak Burcu 2019 Falı

2019 yılında sağlıklı ve formda kalmak için yeni alışkanlıklar edinebilirsiniz. İşinizde kendinizi geliştirebilir ve yeni teknik beceriler kazanabilirsiniz. Burcunuzdaki Satürn’ün etkisiyle iradenizi güçlendirebilir ve zorluklar karşısında daha sabırla dayanabilirsiniz. Bahar aylarında aldığınız kozmik etki ile ruhsal aydınlanma yoluna gidebilir ve sizi zorlayan her şeyden kurtulmaya çalışabilirsiniz.

15 Şubat - 8 Mart arası işinizde kendinizi geliştirebilir ve yeni teknik beceriler edinebilirsiniz. 10-30 Nisan arası işiniz ile ilgili seminerlere katılabilir, kültürel anlamda kendinizi geliştirebileceğiniz olanaklardan yararlanabilirsiniz. 1-15 Haziran arası size ışık tutacak kişiler ile tanışabilir ve eğitim amaçlı yolculuklar yapabilirsiniz. 3-17 Temmuz arası evrensel konulara ilgi duyabilir, insancıl amaçlar için çalışan gruplara katılabilir ve arkadaşlarınızla düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Eylül ayında sezgilerinizde artış söz konusu... Hislerinize güvenerek hareket edebilir ve birçok şeyi öncesinde algılayabilirsiniz. Bu dönemde rüyalarınız sizin için iyi bir yol gösterici olabilir.

3-26 Ağustos arası yeniliklere açık olmakla çok şey kazanabilir ve kendinizi çok iyi ifade edebilirsiniz. 29 Eylül - 10 Ekim arası yine kendinizi geliştirme açısından güzel bir zaman. Bu dönemde yeni eğitim olanaklarını değerlendirebilir ve çevreniz ile kuracağınız ilişkilerden çok şey öğrenebilirsiniz.

28 Ekim - 17 Kasım arası başarılı sunumlar yapabilir, zihinsel olarak sizi fazlasıyla meşgul edecek projeler ile ilgilenebilir ve çevrenizdeki gelişmelerden kendinize yeni dersler çıkarabilirsiniz. 5 - 25 Aralık döneminde yaratıcılık isteyen sanatsal çalışmalarda başarılı olabilir, hobilerinizle ilgilenebilir, kurslara katılarak bilgi ve becerilerinizi artırabilirsiniz.

AİLE

2019 yılında Satürn'ün burcunuzdaki transiti sorumluluklarınızı artırarak üzerinizde baskı oluşturuyor. Uranüs'ün karşıt konumu ise evli olanları ilişkilerinde zorluyor. Tüm bu etkenler altında aile ilişkilerini mutlu bir şekilde sürdürebilmeniz için çaba sarf etmeniz gerekiyor. Jüpiter’in olumlu etkisi ile amca, dayı, hala, teyze gibi yakın akrabalarınızla güzel ilişkiler içinde olabilirsiniz. Her konuda desteklerini alabilirsiniz. Yılın son aylarında aile büyükleri ile olan ilişkinizde ve gizli düşmanlık konusunda dikkatli olmalısınız.

4 Şubata kadar olan dönemde çocuklarınızla ilgilenme gereği duyabilir ve yaşanan sorunlar nedeni ile huzursuz olabilirsiniz. 16 Mart - 22 Nisan arası Mars’ın konumu evli olanları eşleri ile olan ilişkilerinde zorlayabilir. 14-31 Mayıs arası evli olanlar eşlerinin akrabaları ile ilişkilerinde iletişim eksikliğinden kaynaklanan sorunlar yaşayabilirler. 1 Haziran - 12 Temmuz arası evli olanlar eşlerinin aileleri ile olan ilişkilerinde dikkatli olmalılar. Mars’ın konumu anlaşmazlıklara ve sorunlara neden olabilir. Temmuz ve Ağustos aylarında işteki koşuşturmaca nedeniyle ailenize zaman ayırmakta zorlanabilir ve sorumluluklarınızı es geçebilirsiniz. Bu dönemde işte yaşanan sorunları eve taşımamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca bu dönem aile büyüklerinizle olan ilişkinizde de dikkatli olmalısınız. Anlaşmazlıklar ve çatışmalar söz konusu...

Eylül ve Ekim aylarında sosyal ilişkilerinizdeki hareketlilik ve yoğun iş temposu aileniz ile olan ilişkinizi zorlaştırabilir. 22 Eylül - 15 Ekim arası burcunuzda hareket eden Venüs çekiciliğinizi ve iyimserliğinizi arttırıyor, bu durum da ilişkilerinize olumlu yansıyor. Kendinizi çok iyi ifade edebilir ve ilişkilerdeki pürüzleri konuşarak halledebilirsiniz. 8 Kasım - 2 Aralık döneminde kardeş ve yakın çevre ilişkileri açısından hareketli bir dönem. Çok sayıda kısa yolculuk ve telefon görüşmesi söz konusu...

Yakınlarınızı ziyaret edebilir, kardeşlerinizle düşüncelerinizi paylaşabilir ve her konuda desteklerini alabilirsiniz. 2-25 Aralık döneminde Venüs size evinizde bolluk ve mutluluk vaat ediyor. Aileyi mutlu edici gelişmeler yaşayabilir ve birbirinizi destekleyebilirsiniz. Evinizde aile toplantıları düzenleyebilir ve aile büyüklerinizle ilgilenebilirsiniz. Bu dönemde ailenize katılan birisi mutluğunuzu artırabilir.

ARKADAŞLIK

2019 yılında da her zaman olduğu gibi yine arkadaşlarınızı büyük bir özenle seçecek ve ilişkinizde güven arayacaksınız. Sizler dostluklara önem veren, eleştirici olmanıza rağmen arkadaşlarının sorunlarını anlayışla karşılayan duyarlı kişilersiniz. Her zaman için iyi bir dost ve arkadaşsınız. Sonbahar aylarında ilişki içinde olduğunuz kişileri iyi seçmeli, gizli düşmanlık konusunda ise dikkatli olmalısınız. Sizi kıskanan arkadaşlarınız önünüzü kesmeye çalışabilirler. Bu yıl bir arkadaşınızın maddi ve manevi desteğini alabilir ve aranızdaki ilişkiyi daha derin boyutlara taşıyabilirsiniz.

Ocak ayında Merkür’ün konumu ve ters hareketi ilişkilerinizi zorlaştırabilir. Özellikle iş ortamındaki arkadaşlık ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız. Yanlış anlaşılma sonucu sorun yaşayabilirsiniz. 1-14 Şubat arası arkadaşlarınızla bir arada olmaktan hoşlanabilir ve birlikte sanatsal faaliyetlere katılarak eğlenebilirsiniz. 15 Şubat 8 Mart arası arkadaşlarınızdan aldığınız öneriler ile işinizde yeni teknikler geliştirebilirsiniz. İş ortamında tanıdığınız kişiler ile yeni dostluk ilişkileri kurabilirsiniz. 4 Şubat - 4 Mart arası üniversite çevresinde ya da eğitim kurumlarında tanışacağınız bir arkadaşınız size düşünleri ile ışık tutarak önünüzü açabilir.

10-30 Nisan arası yabancılar ile kuracağınız ilişkilerden çok şey öğrenebilir ve yabancı uyruklu yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. 15-31 Mayıs arası yabancılar ile ilişkilerde iletişim eksikliğinden kaynaklanan sorunlar yaşayabilirsiniz. 1 - 14 Haziran arası katılacağınız fuar ve seminer gibi yerlerde, yapacağınız uzun yolculuklarda, üniversite ve eğitim kumullarının çevrelerinde yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. 15 Haziran - 3 Temmuz arası işteki yoğunluk nedeni ile arkadaşlarınıza zaman ayırmakta zorlanabilirsiniz. 3-18 Temmuz arası yeni arkadaş gruplarına katılabilirsiniz. Arkadaş toplantılarına zaman ayırabilir ve arkadaşlarınızla düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

3-26 Ağustos arası kendinizi çok iyi ifade edebilir ve iletişime açık olmakla yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. 1 Eylül - 15 Ekim arası sosyal ilişkiler açısından hareketli bir dönem. Mars’ın etkisi altında bulunduğunuz grubun içinde öne çıkmaya çalışabilir ve katılacağınız toplantılarda işiniz ile yeni fırsatlar yaratabilirsiniz. Yalnız katıldığınız toplantılarda konuşma ve davranışlarınıza dikkat etmeli, tartışmalardan ise uzak durmalısınız. Bu dönemde yanlış anlaşılmalar ve eleştiriler ilişkilere zarar verebilir. 19-29 Eylül arası geri giden Merkür’ün etkisiyle düşüncelerinizi ifade etmekte zorlanabilir, ilişkilerinizde yanlış anlaşılma ve iletişim eksikliğinden kaynaklanan sorunlar yaşayabilirsiniz.

22 Eylül - 15 Ekim arası burcunuzda hareket eden Venüs’ün etkisi ile herkesin ilgisini çekebilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Bu dönemde etrafınızdan duyduğunuz dedikodulara inanmamak ve konuşmalarınıza dikkat etmelisiniz. 17 Ekim’den sonra ilişki içinde olduğunuz kişileri iyi seçmelisiniz. Kıskançlık sonucu gizli düşmanlıklara maruz kalabilirsiniz. Herkes sizin gibi iyi niyetli olmayabilir. 29 Ekim - 17 Kasım arası arkadaşlarınızla birlikte kısa yolculuklar yapabilir ve düşüncelerinizi etrafınızda bulunanlar ile paylaşabilirsiniz. 5-20 Aralık döneminde katıldığınız arkadaş toplantılarında çok hoş saatler geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte gezip eğlenebilir ve kültürel etkinliklere katılabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Başak Burcu Günlük

Başak Burcu 2019 - Başak Burcu 2019 Falı