Astroloji"de Evler ve Yönetici Gezegenleri Hesaplama

Astroloji"de Evler ve Yönetici Gezegenleri Hesaplama

Astroloji

Astrolojide her ev hayatın farklı alanlarını yönetir. Nasıl burçlar ve gezegenler astrolojinin temel taşları ise evler de en az onlar kadar bilinmesi ve öğrenilmesi gereken bir konudur. Gezegenlerin sahip olduğu enerji bir çok değişken yolla ortaya çıkabilir.Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir.Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler de aktörlerin rollerini oynarkenki varyasyonlarını gösterir.
İşte Astroloji evleri;

1. EV

Yönetici Gezegeni : Mars

Evin Sahibi  : Koç Burcu

Kısaca; kişilik, tip, karakter evidir.

Astrolojide birinci ev ağırlıklı olarak dış görünümümüz üzerinde etkilidir.Başkalarının bizi nasıl gördüğü yani kısaca dışa açık olan yönümüzdir.Dıştan gelen etkilere karşı tepkilerimiz veya uyum sağlama ayrıca kişinin dünyaya bakış açısını, aktiviteyi, kendini ispat tarzını, liderlik ve öncülüğün sınırlarını belli eder. Ayrıca vücut tipini belirlemede büyük ölçüde söz sahibidir. Vücut kısımlarından baş ve başta bulunan diğer organlar ile beyin ve kaslar bu evin etkisindedir. Dişler üzerinde de etkisi vardır.

Doğum haritasında birinci evin gerçek sahibi koç burcu yönetici gezegeni ise marstır.

2. EV

Yönetici Gezegeni : Venüs

Evin Sahibi : Boğa Burcu

Kısaca; Para ve değerler evidir.

Astrolojide ikinci ev parayı nasıl kazanacağımız, sahip olacağımız mal mülk, geçim durumumuz, maddi kayıplar ve ekonomik sorunları yönetir.Ayrıca kişinin mesleki ve ticari yetenekleri ve güven ve güvensizliğin dayandığı noktalarda ikinci eve bağlıdır.Vucut kısımlarından, ense, boğaz, ses telleri, tad alma duyusu, boyun ve troid bezi bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında ikinci evin yönetici gezeni Venüs sahibi ise boğa burcudur.

3. EV

Yönetici Gezegeni : Merkür

Evin Sahibi : İkizler Burcu

Kısaca;  akıl ve zeka evidir.  

Astrolojide üçüncü ev zeka, fikir düzeyi, ilim kapasitesi, iletişim, haberleşme gibi konuları yönetir. Problemlere yaklaşımı ve analizi kısaca  sahip olunan bilgiyi nasıl değerlendirdiğinizi belirler. Yakın çevremiz, kardeşler, arkadaşlarımız hakkında fikir verir. Kardeş ilişkileri, yakın çevre ile olan iletişim, arkadaşlık ilişkileri, kısa yolculuklar, uzun vadeli olmayan plan ve projeler bu eve bağlıdır.Kişinin temel eğitim düzeyi üzerinde de etkisi vardır.Vucut kısımlarından eller, kollar, köprücük kemiği, omuz, solunum sistemi, akciğerler, dil, işitme duyusu, sinirler bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında üçüncü  evin yönetici gezegeni Merkür sahibi ikizler burcudur.

3. EV

Yönetici Gezegeni : Merkür

Evin Sahibi : İkizler Burcu

Kısaca;  akıl ve zeka evidir.  

Astrolojide üçüncü ev zeka, fikir düzeyi, ilim kapasitesi, iletişim, haberleşme gibi konuları yönetir. Problemlere yaklaşımı ve analizi kısaca  sahip olunan bilgiyi nasıl değerlendirdiğinizi belirler. Yakın çevremiz, kardeşler, arkadaşlarımız hakkında fikir verir. Kardeş ilişkileri, yakın çevre ile olan iletişim, arkadaşlık ilişkileri, kısa yolculuklar, uzun vadeli olmayan plan ve projeler bu eve bağlıdır.Kişinin temel eğitim düzeyi üzerinde de etkisi vardır.Vucut kısımlarından eller, kollar, köprücük kemiği, omuz, solunum sistemi, akciğerler, dil, işitme duyusu, sinirler bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında üçüncü  evin yönetici gezegeni Merkür sahibi ikizler burcudur.

4. EV

Yönetici Gezegeni : Ay

Evin Sahibi : Yengeç Burcu

Kısaca; Aile ve toplum evidir.

Astrolojide dördüncü ev ; Kişinin hayatına temel teşkil edecek esasları ve sahip olacağı yaşam tarzını ,anne, baba, ebeveyn durumundaki kişilerle olan ilişkilerimizi yönetir. Örf ve adetler, kişisel bağlılıklar, alışkanlıklar, ev ve aileyi, duygusal güveni, duygusal kökenli ben imajını, korunma ve sahip olma ihtiyacını temsil eder. Kişinin annesini nasıl gördüğünü veya annenin kişiliğini gösterir. Vucud kısımlarından göğüs, memeler, süt bezleri, mide, dişi organlar ve göğüs kafesi bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında dördüncü evin yönetici ay sahibi yengeç burcudur.

5. EV

Yönetici Gezegeni : Güneş

Evin Sahibi : Aslan Burcu

Aşk hayatı,tutkular ve sevgi ihtiyacı,kumar, piyango, borsa gibi riskli işler, eğlence ve zevkler,  sosyal aktiviteler, serüven, önderlik, yaratıcılık, sanat, ego ve benlik üzerinde söz sahibidir. Ayrıca çocuklar, hamilelik ve doğumu da yönetir. Kişinin irade gücünü, kararlılığını, zevk aldığı alanları, yaratıcılığını ortaya koyma isteğini, kendini ifade etme ve  dikkat çekme çabalarını anlatır. Vücut kısımlarından kalp, sırt, kan damarları, hayat, yaşam enerjisi, bel kemiği ve omurilik bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında beşinci evin yönetici gezegeni güneş evin sahibi aslan burcudur.

6. EV

Yönetici Gezegeni : Merkür

Evin Sahibi : Başak Burcu

Kısaca;  Gündelik hayat, rutin işler ve sağlık evidir.

Gündelik hayat ve rutin işleri ve bu işlerde kullandığınız metotları yani çalışma yöntemlerini temsil eder.Temizlik, hijyen, topluma yararlı hizmetler, kişisel gayretler, memurlar, işçiler, iş ve iş ortamı, çevrecilik, moda, defileler, evcil hayvanlar gibi konular ve ayrıca kısaca genel vücut sağlığı üzerinde söz sahibidir.Vücut kısımlarından sindirim sistemi, karın bölgesi, sinir sistemi, bağırsaklar, apandisit bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında altınca evin yöneticisi Merkür sahibi başak burcudur.

7. EV

Yönetici Gezegeni : Venüs

Evin Sahibi : Terazi Burcu

Venüs burcu hesaplama

Kısaca; Sevgi, evlilik, ortaklık ve denge kurma evidir.

Yedinci ev  birden fazla kişi ile yürütülen faliyetler (ortaklıklar) yazılı yahut sözlü birliktelikler ve en önemlisi evlilik hayatı ile ilgilidir.Kişinin birlikte olacağı kişileri ve onlarla ilişkileri ve beklentilerini, insanlara bakış açısını belli eder. Ayrıca kişinin kendini harcamadan karşılıklı denge kurabilme gücünü gösterir. Romantik aşklar beşinci ev tarafından yönetilse bağlılık sözü verildikten sonra bu ilişki yedinci ev tarafından yönetilmeye başlar.Vücut kısımlarından pankreas, böbrekler, bel bölgesi adeleleri, kemik ve sinir uçları bu burcun etkisindedir.

Doğum haritasında yedinci evin yönetici gezegeni venüs sahibi  terazi Burcudur.

8. EV

Yönetici Gezegeni : Mars ve Plüto

Evin Sahibi : Akrep Burcu

 

Kısaca; Ölüm ve cinsellik evidir.

Astroloji de sekinci ev geniş anlamda, ölümler ve yeniden doğuşlar,cinsel tatminler ve tecrübeler ve cinselliğin duygusal tatmin ve değişik amaçlarla kullanılması gibi konuları kapsar.Çalışarak kazandığınız paralar ikinci ev tarafından yönetilsede çalışmadan kazanılan ödüller ve paralarla sekinci ev ilgilenir.Sizin ödemek zorunda olduğunuz veya size ödenmek zorunda olan nafaka vergi iadesi gibi konular ayrıca eşinizin parasal durumu da bu evin yönetimi alıtındadır. Vücut kısımlarından erkek ve kadın cinsel organları, üreme organları, kasıklar, mesane ve rektum bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında sekizinci evin yönetici gezegeni mars kısmen de plüto sahibi ise akrep burcudur.

9. EV

Yönetici Gezegeni : Jüpiter

Evin Sahibi : Yay Burcu

Kısaca; Din, yüksek eğitim ve uzun yolculuklar evidir.

Astrolojide dokuzuncu ev yapancı ülkelere yapılan uzun yolculuklar ve seyahatler ,yüksek öğretim din ve hukuk gibi konularla ilgilidir.Uluslararası ticaret ve yapancı insanlarla ilişkilerde bu eve dahildir.Allah veya tanrı kavramları; inançlar, soyut fikirler, felsefi düşünceler, yaşamın sırlarına dönük arayışlar, hayata gerçek bakış açısını ve hayatın anlamını algılayış şeklini ifade eder. Vücut kısımlarından karaciğer, kalçalar, mide, dizden yukarı kısım ve kas gücü bu evin etkisi altındadır.

Doğum haritasında 9.evin yönetici gezegeni Jüpiter sahibi ise Yay Burcudur.

10. EV

Yönetici Gezegeni : Satürn

Evin Sahibi : Oğlak burcu

Kısaca; Meslek ve kişinin toplumdaki yerini gösteren evdir.

Astrolojide onuncu ev kişinin mesleğini sosyal statüsünü ve toplumdaki rolünü gösterir. Kişinin bireysel başarılarını, mesleki kariyerini, toplum içindeki statüsünü, başarı ve başarısızlıklarını, ilişkisi olduğu insanlar üzerindeki otorite durumunu anlatır. Toplumda ne kadar tanınacağı ve kendini nasıl ifade edeceği bu evin yönetimi altındadır.Vücut kısımlarından İskelet sistemi, eklemler, deri, dizler ve dişler bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında 10.cu evin yönetici gezegeni Satürn sahibi ise Oğlak Burcudur.

11. EV

Yönetici Gezegeni : Uranüs

Evin Sahibi : Kova Burcu

Kısaca; Dostluklar , umutlar ve hayır işleri evidir.

Astrolojide onbirinci ev  insanların çevresiyle ilişki durumunu, arkadaşlıklar ve sosyal çevre içinde yapılacak çalışmalar varılacak hedefleri, gerçekleştirilecek toplumsal değişimler ve bunlar için kurulacak dernekler ve hayır işlerini yönetir.Birey içerisindeki insanlara yararlı olma ve bu amaç uğrunda kurulacak dostluklar,gruplar,dernekler bir dersek 11.evin anlamı tam anlamıyla açıklamış oluruz. Vücut kısımlarından kan dolaşımı, kan basıncı, baldırlar, topuklar, lenf sistemi, adeleler bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında 11. evin yöneticisi Uranüs sahibi ise KOVA Burcudur.

12. EV

Yönetici gezegeni : Neptün

Evin Sahibi : Balık Burcu

Kısaca hayaller ve  bilinç altı ve iç alem evidir.

Astrolojide onikinci ev bilinç altını, hayalleri ve rüyaları  bunun yanında ruhsal ihtiyaçları, korkuları, endişeleri,kişinin duyduğu güvensizlikleri,sırları, maddi ve manevi hapisler, darlık ve kısıtlanmalar üzerinde söz sahibidir.Kişinin ruhsal yapısını ve  manevi kapasitesini gösterir.Gizli kapaklı işler ve ilişkiler ve bunun yanında gizli düşmanlarda 12.evin yönetimi altındadır. Vücudumuzun ayaklar, sinir sistemi, vücut sıvıları, lenflder bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında 12. Evin yönetici gezegeni Neptün sahibi ise balık Burcudur.

Astrolojide evler hangi anlama geliyor? Burçların evlerini, evlerin yönetici gezegenlerini ve yaşantınız üzerindeki etkilerini mi merak ediyorsunuz? Astrolojide evleri ve burçlar üzerindeki etkilerini öğrenin.