Hint Astrolojisi

Hint Astrolojisi

Hint Astrolojisi

Hint Astrolojisi Nedir?

"Jyotish" olarak da bilinen, Hindistan kaynaklı, geçmişi çok öncelere dayanan astroloji türüdür.

Geçmişi yaklaşık 5000 yıl önceye dayanmaktadır ve belirli bir geleneğe bağlıdır. Bu Astroloji türünün, kayıtlara alınması yaklaşık 5000 yıl önce başladığı için, kanıt açısından 5000 yıl önce başladığını söyleyebiliriz, ancak Hint astrolojisi daha öncelere dayanmaktadır.

Hint astrolojisi, VEDA'lar ile bağlantılıdır. Aslında VEDA olarak bilinen yazıtların ufak bir bölümüdür diyebiliriz. Veda'nın anlamı "bilgi"dir. Çok önemli bilgileri anlatan yazıtlar topluluğudur. Daha önce belirttiğimiz gibi, Hint astrolojisi yani Jyotish, bu bilgi kaynağının, zekanın bir bölümüdür. Kutsal yazıt oldukları için, tanrının şifreli yazıları olarak bilinir. VEDA'lar, dört bölümden oluşmaktadır ve Hint astrolojisi bu bölümün en sonunda yer almaktadır. Son bölümün adı ise, "Vedanga" olarak bilinir.

Hint astrolojisi aslında kişisel olarak, nasıl kendimizle yüzleşeceğimizi ve yaşamda nasıl hareket edeceğimizi bize ayrıntılı bir şekilde anlatan nadir astroloji türlerinden bir tanesidir.

Hayat, gelişimin üzerine kurulu bir döngüdür ve Hint astrolojisi bize bu döngü içerisinde nasıl gerçek yeteneklerimizi, yaşamı nasıl tamamlayacağımızı, geçmişte yaşanan ve günümüze kadar süren etkileri nasıl düzelteceğimizi, daha doğrusu geleceğimizi nasıl bir şekilde kuracağımızı bize gösteren ışık gibidir.

Hint astrolojisi sayesinde kendimizi daha iyi tanıyabiliriz ve gelecekte yaşanabilecek gelişmeleri, olasılıkları önceden anlayabiliriz. Bu sayede önlemler alınabilir ve kendi yolumuzu aydınlatabiliriz.

Evrenin şifresini çözmemizde bize yardımı dokunur. Belirli şifreleri görmemizi sağlar ve hayatı ona göre yaşamamıza olanak sağlar. Hint astrolojisi aslında evrensel şekilleri ve şifreleri çözmemizde bize yardımcı olan kılavuzdur.

Ay üzerinde kurulu olan, Hint astrolojisi için Ay büyük bir öneme sahiptir. Ay'ın döngüleri, günlük hayatımızda bizim için büyük bir öneme sahiptir. Hayatımızın düzene girmesinde büyük yardımcıdır.

Hint Astrolojisi, ruh yolculuğu ve karma ile doğrudan ilişkilidir. Aynı zamanda kişisel yönlerimizin gelişmesinde de doğrudan etkilidir. Gelişimlerimizi, evrensel düzeyde yapacaksak, ruhumuzun da gelişmesi gerekiyor. Hayatı nasıl yaşadığımız bu yönden etkilidir, hayatı nasıl yaşayacağımızı da Hint astrolojisi sayesinde öğrenebiliriz.

Sağlık, para, gelecek, aşk hayatı ile yaşanacak gelişmeler, enerjimizin nasıl yönlendirildiği ile ilgili olarak yüzyıllar önce kullanılan, önemli teknikler ile gelecekte neler yaşanacağı konusunda bilgi sahibi olunmasını sağlar.

Tüm bunların sonucunda Hint astrolojisini, aslında ışığa giden yolda bize yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Hem ruhsal, hem de fiziksel olarak hayatımıza yön veren enerjimizi şekillendirme konusunda bize ışık tutan, Astroloji türüdür.

Hint Astrolojisi Hakkında. Hint Astrolojisi nedir? Hint Astrolojisi özellikleri.