Balık Burcu Sağlık

Balık Burcu Sağlık

Balık Burcu Sağlık

Ayakları Yönetir

Balıklar son derece hassas insanlardır. Kendi dünyalarında yarattıkları fantezi ve hayalleri gerçek hayatta da yaşamak isterler. Başarılı olamazlarsa moralleri çabuk bozulur, depresyona girebilirler. Genelde Balıklar, gerçeklerden kaçmayı tercih ederler. Zodyak'ın belki de en melankolik burcu Balık'tır. Doğum haritalarında Neptün veya Ay etkili ise bu durum kaçınılmazdır.

Zodyak'ın en çok içki, sigara içen kişileri seçilmişlerdir. Kafalarına taktıkları problemleri, olması gerekenden çok genişlettikleri için uykusuzluk problemi çekerler. Sinirleri aşırı hassastır. Uyku düzenlerine dikkat etmezlerse herkesten daha çabuk yıpranırlar. Hemen uyku ilaçlarına veya rahatlatıcı maddelere sarılabilirler. Yapılan astrolojik araştırmalarda depresyona meyilleri çok olan Balık burçlu insanların, diğer burçlulara göre daha çok intihar ettikleri görülmüştür.

Psikologlara en çok danışan burç da Balık'tır. Balık burcu vücutta ayakları yönetir. Balıklar'ın ayakları hassastır. Dış etkilerden, özellikle soğuktan korumaları gerekir. Ters etkilerde ayak masajı son derece yararlı bir tedavi olabilir.

Vitamin ve Mineraller Dengesi

Doğum haritalarında Neptün gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (Balık burcuysanız veya Yükselen burcunuz Balıksa) şu ana kadar bahsettiğimiz tüm mineral ve vitaminler gündeme gelir. Neptün, ağır hareket eden bir gezegendir. Etkileşimi uzun süre içinde harita sahibine yansıtır. Tiotik asit (thiox) çeşitli zehirlenmelere karşı oksidasyonu sağlayıcı etkin bir maddedir. Özellikle alkolizmde, narkotik bağımlılıklarda, sigarayı bırakmada çok etkin olabilir. Balın burcundan sert etkileşim almış veya sigarayı bir türlü bırakmayan diğer burçtan kişilere göre bu madde yardımcı olabilir. Ayrıca vücudun, B1, B2, B6, B12, C, D vitaminlerini ve gün ışığını yeterince almasını sağlamak, minerallerden ise biotin, kalsiyum, fosfor dengesini düzenlemek iyi olacaktır. Balık'lara ayrıca;

Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.

Vitamin B2 içeren: Peynir ürünleri, süt, tavuk, sakatatlar, balık ürünleri, yumurta, soya fasulyesi, lifli sebzeler, badem.

Vitamin B6 içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, muz, tahıllar.

Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt.

Biotin içeren: Maya, baklagiller, et, midye, faydalı besinler arasındadır.

Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, kemikli et, yağlar, yoğurt, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, bamya, bezelye, karnabahar.

Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates önerilebilir.

Balık Burcu Sağlık. Balık Burcunun sağlığı. Balık Burcu sağlığı hakkında bilgiler.