Aslan Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Aslan Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Aslan Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Doğum Haritasının Başrol Oyuncusu Güneş

Hep istediğiniz şeyleri yapıyor ve hayattan alabileceğiniz her şeyi aldığınıza inanıyorsanız, Güneş'iniz haritada oldukça aktif demektir. Güneş'inizin sizin yaşamınızda ne anlama geldiğini anlamak istiyorsanız, doğum günlerinizde kendinizi nasıl hissettiğinizi anımsayın. Güneş, haritanızda, her yıl doğduğu derecesine geri döner ve doğduğunuz anda durduğu konumu ile çakışır. Bu çakışma gününde kendinizi her zamankinden iki kat daha enerjik, olumlu hissedersiniz. Buna Güneş geçişi (Solar return) denir. Artık yıllardan dolayı, her yıl Güneş geçişiniz aynı güne denk gelmeyebilir. Bir gün öncesi veya bir gün sonrası da olabilir. Bu durumda astrolojik doğum gününüz her yıl değişecektir.

Aslan Burcu'nun yöneticisi Güneş'tir. Kendinden sonra gelen Ay, Yükselen burç, öncü gezegen katarının başını çeker. Nasıl ki her şirketin son kararı veren, tüm bölümlerinin üstünde bir patronu varsa, harita sahibinin genel yönetmeni de Güneş'tir. Güneş, bir ışık, enerji ve hayatın kaynağıysa, Güneş'in bulunduğu burç da insanların gerçek benliklerini, özlerini belirtebilir. Güneş'in, bulunduğu burca astrolojik terim kullanmak gerekirse, Güneş burcu denir. Arkadaş toplantılarında "burcun nedir?" sorusuna verdiğiniz cevap, Güneş'in doğduğunuz an bulunduğu burçtur. Doğum anında Güneş'in durduğu burç, haritanın kalbidir. Haritada, tüm gezegen konumlarının kendilerine göre bir işlevi vardır, ilk bakılan ve hareket noktasını gösteren Güneş'tir. Güneş'in tek bir amacı vardır; parıldamak.

Güneş'in Doğum Haritasındaki Gücü

Bir gezegen, yönettiği burcun karşısındaki burçta zararlı pozisyonda çalışır. Bu duruma gezegenin zararlı (detriment) olduğu yer denir. Güneş, Kova burcunda ve 11. evde zararlıdır. Gezegenler, yönettiği burçların dışında, enerjilerini rahatlıkla ifade edebildikleri başka bir burçta bulunabilirler. Gezegen, burada bir yönetici gibi çalışamaz ama enerjisini yansıtması kolay ve akıcıdır. Buna yükselim ya da eksaltasyon (exaltation) denir. Güneş, Koç burcunda ve 1. evde yükselir. Gezegenler, yükseldiği burcun karşısındaki burçta rahat edemezler. Bu duruma ise gezegenin düşüşü (fall) denir. Güneş, Terazi burcunda ve 7. evde düşer.

Güneş, Aslan burcunu yönetir. Ya da Güneş, Aslan'da dignifiye (dignified) olmuş denir. Güneş'iniz Aslan'da ise (Aslan burcu iseniz), Aslan burcunuzun bulunduğu ev konularına rahatlıkla hakim olabilirsiniz. Bu ev konuları ön plana çıkacaktır. Zodyak'ta 5. ev Aslan burcunun doğal evidir. Bu yüzden Güneş 5. evde çok kuvvetlidir.

Aslan burcunun yönetici gezegeni ve özellikleri nedir? Aslan burcu hangi yönetici gezegenden etkileniyor?