Aslan Burcu Sağlık

Aslan Burcu Sağlık

Aslan Burcu Sağlık

Kalplerini Fazla Yormamalılar!

Sinemalardan tiyatrolara, barlara, partilere koşturup duran Aslan burcu insanının vücudu bu hızlı tempoyu ne kadar kaldırabilir? Ruhu her zamanki enerjisini korusa bile ilerleyen yıllar, kralın vücudunu da yorgun düşürür. Sosyal hayata, yemeye içmeye düşkün Aslanlar zamanı geldiğinde durulmayı bilmezlerse, ciddi sağlık sorunları yaşayabilirler. Özellikle çok hassas olan kalpleri bu yoğunluğa uzun yıllar dayanamayıp iflas edebilir. Hırslı ve çalışkan Aslanlar, çok çalışarak kendilerini zorlamaktan sakınmalıdır. Açık hava sporları, yüksek enerjilerini en faydalı şekilde harcama yoludur. Bu şekilde hem öfkelerini, hem fazla enerjilerini atarak rahatlayabilirler.

Hastalanmak, kendilerini güçsüz hissetmek hoşlarına gitmez. Kaprisli hastalar olabilirler. Ama sağlam bünyeleri sayesinde hastalıkları çabuk atlatırlar.

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

Doğum haritalarında Güneş etkileri ağır basıyorsa (Kuvvetli Güneş açıları, yükselen Aslan burcu, Güneş Aslan burcunda, 6. evde güneş veya 6. evde Aslan varsa) vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Güneş, ana enerji kaynağıdır. Yaşam enerjisi için gerekli elementlerin dengelenip dengelenmediğini bildirebilir. Güneş'in haritadaki durumu vücuttaki olası eksiklikleri gösterebilir. Vitamin dengesi için A (carotone), B1, B5, B12, B15, mineral dengesi için iyot, klorofil, manganez, folik asit, niacin ve koenzim Q10 oranı kontrol edilmelidir. Örneğin okyanus algı klorella, bol klorofil ve iyot ihtiva ettiği için çok faydalıdır. B vitaminleri ise karışık tabletler halinde değil, tek başına alındığı takdirde vücut tarafından daha iyi absorbe edilebilir.

Uygun Besinler:

İyot içeren: Kuşkonmaz, soğan, sarımsak, havuç, bezelye, domates, ıspanak, deniz ürünleri, iyotlu tuzlar.

Manganez içeren: Yeşil sebzeler, taze yeşil biber, salatalık, hardal bitkisi, yumurta, buğday ürünleri, badem, ceviz, böğürtlen, hurma, kestane, muz.

Klorofil içeren: Bütün yeşil yapraklı lifli sebzeler, özellikle ıspanak, karahindiba, yeşil hardal bitkisi.

Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, bal kabağı, et ve ciğer ürünleri.

Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.

Vitamin B5 içeren: Soya fasulyesi, yumurta sarısı, baklagiller.

Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt.

Vitamin B15 içeren: Kahverangi pirinç, bira mayası, balkabağı, susam, rafine edilmemiş tahıllar.

Folik asit içeren: Meyveler, domates, yeşil yapraklı sebzeler, sakatatlar, bira mayası, mısır, ıspanak.

Niasin içeren: (bir çeşit B vitaminidir): Bira mayası, beyaz ve kırmızı et, balık, süt.

Ko-enzim Q10 içeren: Uskumru, sardalye, fındık, çok koyu yeşil yapraklı sebzeler (brokoli, ıspanak, karahindiba), kepekli tahıllar faydalı olacaktır.

Doğum haritanızda Güneş'iniz kötü etkiler almamış olabilir ama transit geçişlerde Güneş'inize oluşan ters açılarda bahsettiğimiz etkilere maruz kalabilirsiniz. Bunun için günlük gezegen geçişlerinizde aldığınız ters Güneş açılarınızı da hesaba katmalısınız. Özellikle Uranüs, Plüton, Neptün veya Satürn Güneş'inizi etkiliyorsa, diğer gezegenlere göre yavaş hareket ettikleri için yarattıkları sağlık etkileri kronik hastalıkları gösterecektir.

Aslan Burcu Sağlık. Aslan Burcunun sağlığı. Aslan Burcu sağlığı hakkında bilgiler.