Kim Bu Yengeç Burcu

Kim Bu Yengeç Burcu

Kim Bu Yengeç Burcu

Melonkolik Bir Yapı

Yengeç burcunu tanımlayan kelime şefkattir. Kendisini korumak için kuşandığı kalkan, çoğu zaman yanlış anlaşılmasına neden olur. Yengeç insanının olduğundan farklı görünüşü, duygularındaki hızlı değişimi İkizler burcunu çağrıştırsa da, bu iki burç insanı özde birbirine benzemez. Yengeç burcu insanına bu tavrı veren, duygularının inanılmaz derin ve yoğun oluşudur.

Yengeçler'in hafızaları çok güçlü olur; ancak dikkatsiz olduklarından, isimleri, numaraları, söylenenleri, yapılacak işleri kolay unuturlar. Çocukluk anıları, hayatta en çok değer verdikleri kişi olan annelerinin yanında geçen günler, her zaman için gelecekten daha güzel ve huzurludur.

EV

Evleri ve aileleri kutsal bir tapınak gibidir. Mabedine karşı girişilen en küçük saldırıda, bu yumuşak, iyi huylu insanlar bir anda kendilerini değiştirerek saldırgan olabilir. Tıpkı bir Yengeç gibi yarı adımlarla düşmanını hiç ummadığı bir yerden vurabilir. Evleri ve aileleri her şeyden önemlidir. Sevdiği insanlar için hiçbir fedakarlıktan kaçınmazlar. Genelde kimsenin hakkında kötülük düşünmeyen Yengeç'in, insanlarla anlaşma konusunda doğal bir yeteneği vardır.

PARA

Yengeçler'in kalkanlarını sağlamlaştırmak için kullandıkları başlıca unsur paradır. Maddi varlık ve konfor, kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Bu nedenle Yengeçler hırslı insanlardır. Kimseye muhtaç olmadan, yuvalarında rahat yaşayabilmek onlar için çok önemlidir. Amaçlarına ulaşmak için en zor işlerin altından kalkarlar, paraya ulaştıklarında harcamaları da kazanmaları kadar zor olur.

ARKADAŞLIK

Arkadaşlarına neredeyse evlerine bağlandıkları gibi bağlanırlar. Karşılıklı fikir alışverişinden çok duygu alışverişine önem verirler. Az sayıda ama sağlam arkadaşlıklar kurarlar.

Kim Bu Yengeç Burcu. Yengeç Burcunu tanıyın.