Yengeç Burcu Sağlık

Yengeç Burcu Sağlık

Yengeç Burcu Sağlık

Duygusal Dalgalanmalar

Yengeçler, Zodyak'ın en hassas bünyeye sahip kişileridir. Çoğu Yengeç sık sık duygusal dalgalanmalar geçirir. Çabuk üzülür ve etki altında kalırlar. Çevreleri huzursuz olursa, bu, onlara hemen yansır. Negatif enerjiyi üzerlerinde toplama özelliklerinden dolayı, negatif enerji süpürgesi olarak bilinirler. Ama kendileri bundan son derece rahatsız olur. Çoğu Yengeçler en fazla psikolojik problemler çeken insanlar seçilebilirler. Ay'ın etkisindeki Yengeç kadınlarının süt hormonları çok aktiftir. Göğüslerle ilgili problem yaşayan pek çok kadın Yengeç burcundan çıkar. Anneliği temsil eden Yengeç burcu rahimlerle ilgili problemler hakkında da uyarılar verebilir. Kısaca Yengeçler depresyon, ruhsal iniş çıkışlar, gastrit, ülser, kadın hastalıklarına en çok yakalanan burç denebilir. Burcu Yengeç olanların dışında doğum haritasında Ay gezegeni çok aktif olan kişilerde aynı rahatsızlıklar gözlenmiştir. Özellikle dolunay günlerinde kendilerini halsiz, mutsuz hissederek hastalık hastası olabilirler.

Stresli ve karmaşık ortamlardan uzak durmaları gerekir. Duyguları değişken Yengeçler'in moralleri çabuk bozulduğu için sık sık mide problemleri çekebilirler. İçlerinden çıkamadıkları durumlarda hemen atıştırmaya ve yemek yemeğe başlayabilirler. Bu da kilo problemlerine daha yatkın olduklarını gösterir.

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

Doğum Haritalarında Ay gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (Yengeç burcundaysanız veya Yükseleniniz Yengeç burcuysa da geçerli) vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Vitamin olarak B2, B6, mineral olarak potasyum, germanyum dengesi kontrol edilmelidir. Ayrıca vücudun tuz-su dengesi diğer burçlarda doğanlara göre daha önemlidir. Vücut sıvılarının astrolojide yöneticisi Ay'dır. Bu nedenle Yengeçler ve Ay gezegeni aktif olanlar, herkesten daha fazla su içmeye ihtiyaç duyarlar. Onlara vücuttaki suyu tuttuğu ve ödemler yaptığı gerekçesiyle fazla tuzlu gıdalardan uzak durmalarını öğütleyebiliriz.Uygun besinler

Vitamin B2 içeren: Peynir ürünleri, süt, tavuk, sakatatlar, balık ürünleri, yumurta, soya fasulyesi, lifli sebzeler, badem.

Vitamin B6 içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, muz, tahıllar.

Potasyum içeren: Patates, soya fasulyesi, salatalık, hardal tohumu, ıspanak, domates, kiraz, elma, erik, muz, kavun, karpuz.

Germanyum içeren: Sarımsak, ginseng, aloa vera önerilebilir.

Yengeçler İçin Önemli Bir İçecek: Su

Su, kan ve lenf aracılığıyla hücrelere gıda, hormon ve antikor taşır. Vücuda giren gıdaların emilmesine yardımcı olur. Özellikle haritasında Ay açıları sert etkileşim alan hassas Yengeçler'in (Ay açıları bozuk diğer burç elemanları da dikkat etmeliler!), vücut sıvılarının dengesine dikkat etmeleri gerekir. Suyu yeterince tüketmedikleri zaman hücre içi sıvıları dengelenmeyerek, üreme hormonlarında düzensizlikler olacaktır. Kandaki maddelerin oksidasyonunu sağlamayarak, kolay hastalanabilirler. Bu durum karşısında Yengeçler kendilerini mutsuz ve depresyonda hissedebilirler.

Yönetici gezegen Ay'ın hareketlerinde, özellikle dolunay zamanlarında, suların gel-git etkisini üzerlerinde sürekli hissederler. Ay astrolojide vücut sıvıları ile ilişkilendirilir. Yengeçler, genellikle bol sulu gıdaları tükettikleri zaman kendilerini daha rahat hissedebilirler.

Ay'ın Astro Vücut Dili

Yengeçler'in ne kadar hassas ve çabuk hastalandıklarına zaman zaman tanık oluruz. Onlar özellikle yöneticileri Ay'ın dolunay veya yeniay olduğu devrelerde çok hassaslaşır ve çabucak hastalanabilirler. Ay'ın hareketleri, sağlık astrolojisinde, vücut sıvılarının dengesi ve kişinin duygularının psikosomatik hastalıklara nasıl etki ettiğini anlamak için gözlemlenir.

Merkezi beyinde olan tüm hormonların salgıları, vücudun manyetik enerjisi ve gözler Ay ile ilişkilendirilir. Ay açıları bozuk olan kişilerin mideleri ile ilgili problemleri olabilir. Özellikle üzüntülü oldukları zaman, fazla yemek yeme eğilimi gösterirler. Kilo problemleri daha çok Yengeçler'de veya Ay'dan sert etkiler alan kişilerde görülür. Ay, doğum haritalarında nelere karşı hassas olduğumuzu gösterecektir. Yengeçler herkesten daha çok alerjik reaksiyonlara maruz kalırlar. Her ilacı kullanamazlar.

Hastalıkların çoğu duygusal dalgalanmaları yüzünden oluşur. Zodyak'ın en fazla psikosomatik rahatsızlıklara yakalanan kişileri, sert Ay etkileşimi altında olan tiplerdir. Fazla hastalık hastası olan bu kişiler, doktorlarına danıştıklarında, aslında fiziksel bir rahatsızlık taşımadıklarını öğrenip ve buna şaşırabilirler.

Yengeç Burcu Sağlık. Yengeç Burcunun sağlığı. Yengeç Burcu sağlığı hakkında bilgiler.