Yengeç Burcu Arkadaşlığı

Yengeç Burcu Arkadaşlığı

Yengeç Burcu Arkadaşlığı

Arkadaşlığı

Uzun ve Kalıcı Dostluklar

Kolay kolay kimselere güvenemeyen Yengeçler, arkadaşlık kurmakta ilk başta zorluk çekerler. Arkadaşları genelde çocukluktan beri tanıdığı çevresinden kişilerdir. Yeni yerler ve mekanlarda bulunduklarında, kendilerini deşifre etmek istemezler. Uzun ve kalıcı dostlukları tercih edecekleri için, zaman içinde kuvvetlenecek bağlar kurmayı isterler. Yeni kişilere ısınmaları zaman alabilir. Bağlandıkları zaman ise kopmaları zordur. Çabuk kırıldıkları için, arkadaşlarının sözlerine ve davranışlarına özen göstermeleri gerekir.

Yeniliğe zor açılan Yengeçler, kendi gibi oldukları için, Su grubunu kendine çok yakın hisseder. Toprak'ı ise yapıcı ve güven dolu bulurlar. Ateş ve Hava gruplarının hareketliliği önce onlara enteresan gelse de bir süre sonra her iki taraf da sıkılabilir. Karşı cinste Ateş ve Hava gruplarıyla olan ilişkiler, arkadaşlıktan çok duygusal şekle kayabilir. Yine de onların görüşleri onlara ilginç geldiği için, arkadaşlıklarını belli bir düzeyi geçmeyecek şekilde devam ettirmeyi severler.

Yengeçler güvenilir arkadaşlardır. Bir anne ve babadan daha yakın olmayı becerebilirler. Ama bunu istemeleri gerekir, çünkü herkesi, bu ilgiye değer bulmazlar. İlgilendikleri arkadaşları ise bazen bu fazla ilgi ve alakadan dolayı sıkılacak dereceye gelebilirler.

Şakalaşmayı çok sever, zamanla grubun espri yeteneği en gelişmiş kişileri olabilirler. En değer verdiği arkadaşları ya kendi gibi olan Su grupları ya da Toprak'lardır.

Yengeç Burcu Arkadaşlığı. Yengeç Burcu ile arkadaş olmak. Yengeç Burcu ile nasıl arkadaş olunur.