Kova Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Kova Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Kova Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Nesil Farklılıkları

Neptün ve Plüton'da olduğu gibi, Uranüs'ün bulunduğu burç, nesil farklılıklarını ortaya koyabilir. Toplumsal değişimler için, Uranüs'ün yerleşiminden bilgiler alınabilir. Herkesin haritasında, bağımsızlığın günün kuralı olduğu, kuralların çiğnenmek için konduğu, olayların üstesinden gelmek için kişisel özgürlüğün gerekli olduğunu söyleyen bir nokta vardır. Burası, ihtilalci olduğunuz, kendinizin bile inanamayacağı şeyler söylediğiniz ve yaptığınız yerdir. Uranüs, haritanın "Hiç belli olmaz" kısmı ile ilişkilendirilir. Şokların, sürprizlerin, ani değişikliklerin başlangıçlarını; değişken ve belirlenmeyen olayların zamanının geldiğini bildiren haberci gibidir.

Uranüs'ü güçlü kişiler, özellikle Kova burçlular (başka bir burçtan olup, Uranüs'ü güçlü etki almış da olabilir), "yapmamalısın"lara tepki vereceklerdir. "Hayır"ı kabul etmezler. Tabii ki hayat, canımızın istediği gibi davranamayacağımız birçok seçeneklerle doludur. Böyle durumlarda, Uranüs, uzun süre geri planda kalabilen, ama er ya da geç ön plana çıkan enerjilerimizi harekete geçirebilir. Uranüs'ün enerjisi, geleneklere karşı çıkar, kitleleri hayrete düşürür. En sıkıntılı ve zor anlarımızda birden patlayabilir. Ondan etkileşim alan kişiler, elektrikten kolay etkilenebilir. Şimşek çakması, kasırga gibi ani olayları severler. Aynı zamanda bilgisayar sihirbazıdırlar. Bilgisayar dünyasında, internet gibi gelişmeler, Uranüs zekasının ürünleridir. Çoğu, dahi olarak adlandırılabilir.

Uranüs'ün Doğum Haritasındaki Gücü

Uranüs, Kova burcunu yönetir. Ya da Uranüs, Kova'da dignifiye (dignified) olmuş denir. Yani Uranüs, bir doğum haritasında Kova burcundaysa, kişinin hayatında Uranüs'un bulunduğu ev konuları daha ön plana çıkacaktır. Kova'nın doğal evi, 11. evdir, bu nedenle Uranüs 11. evde kuvvetlidir.

Bir gezegen, yönettiği burcun karşısındaki burçta, zararlı pozisyonda çalışır. Bu duruma gezegenin zararlı (detriment) olduğu yer denir. Uranüs, Aslan burcunda ve 5. evde zararlıdır. Uranüs Aslan'da ise, bu burcun yerleştiği ev konularına hakimiyetiniz zorlaşır ve istenmedik olaylarla sık karşılaşabilirsiniz.

Gezegenler, yönettiği burçlarının dışında, enerjilerini rahatlıkla ifade edebildikleri başka bir burç da bulunabilirler. Gezegen, burada bir yönetici gibi çalışamaz ama enerjisini yansıtması kolay ve akıcıdır. Buna yükselim ya da eksaltasyon (exaltation) denir. Gezegenler, yükseldiği burcun karşısındaki burçta rahat edemezler. Bu duruma ise gezegenin düşüşü (fall) denir. Uranüs, Boğa burcunda ve 2. evde düşer.

Uranüs'ün Astro Vücut Dili

Kova'nın yöneticisi Uranüs'tür. Vücut içindeki doğal hücresel elektrik akışı Uranüs açılarıyla kontrol edilir.

Bir doğum haritasında, uyumlu Uranüs açıları hayat gücünün yüksel olduğunun işaretidir. Kişinin sahip olduğu hücresel elektromanyetik alanın diğer organlarca nasıl kullanılacağı hakkında fikir verir. Kovalar en çok sinir hastalıkları ve spazm geçirirler. Epilepsi, apandist patlaması ve zona da Kova burcu insanlarında çok görülür. Uranüs'ün durumu ayrıca önemli bir hormon olan ön hipofiz salgısının nasıl çalıştığını izah edebilir. Vücuttaki kalsiyum oranı, yüksek tansiyonun dengelenmesine yarar. Kalsiyum, sinir sistemi için de gerekebilir. Ama bozuk Uranüs açıları varsa vücudun kalsiyum dengesinin kontrol edilmesi gerekebilir.

Kova burcunun yönetici gezegeni ve özellikleri nedir? Kova burcu hangi yönetici gezegenden etkileniyor?