Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Özellikleri

KİŞİSEL ÖZELLİKLER

Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte, düşünceleri bulundukları anın ötesinde akılcı ve sezgiseldir. Kovalar dik kafalıdırlar. Kendilerini dinleyenlerin "ne demek istediğini" anladıklarını sanırlar. Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar ve bencil değildirler. Irk, cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın, herkesin aynı olanaklara sahip olmasını isterler. Modern görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar. Onlara yaklaşmak çok zordur. Çünkü, ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar, arada her zaman bir mesafe bırakırlar. Kişisel özgürlükleri, onlar için o denli önemlidir ki; bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi, yine özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar. Bu yüzden Kovalar'a aile yaşamı biraz zor gelir. Çoğu zaman yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşıda bulunurlar. Belli ilkeleri sonuna dek savunmak onları hiç rahatsız etmez.

Aşklarının başlangıçlarında elde edilmesi zor kişiyi oynarlar. Gereksiz samimiyetten hoşlanmayan kişilerdir. Evlilik fikri onları korkutur. Bir Kova'yı fark etmemek imkansız gibi bir şeydir. Çekim güçleri çok yüksektir ve girdikleri ortamda gözlerin üzerlerine çevrilmesine alışmışlardır. Fakat, yaşamlarına birilerini almak için hiç acele etmezler.

Onların yüksek zekalarına ulaşmak ve duygusal bir paylaşımı sağlamak kolay değildir. Korkularından ve endişelerinden kurtuldukları anda hemen evlenirler. Fakat boşanmaktan da korkmazlar. O yarınların insanıdır. Bugünün ne olduğu onu ilgilendirmez. Sizi hiçbir konuda sorgulamayan bu insanın, sizden hesap sormak gibi bir derdi olmadığı için, sizin onu sorgulamanızı hayretle karşılayacaktır.

Bir Uranüs insanı olarak; garip tavırları ile, sizi şaşırtacaktır. Oysa, o tüm bildiklerini bu dünya ile paylaşmaya gelmiştir ve size ulaşmanın bir yolunu bulmaya çalışmaktadır. Bırakın kendi bildiği yöntemlerle hareket etsin. Hiç bir kötü niyetinin olmadığını daha sonra anlayacaksınız. Açık fikirli ve düşüncelerini eyleme dönüştürdükleri zaman mutlu olan kişilerdir. Ekip çalışmasından mutlu olurlar. Kendi doğrularıyla hareket etmekren hoşlanırlar ve düşünüp hemen harekete geçerler.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Orta ve uzun bir boy, düzgün bir beden, açık sarı saçlar, koyu renk gözler en belirgin özellikleridir. Kova kadınlarının yüzleri çok güzeldir. Yaşlanıncaya kadar kendilerine bakarlar.

KOVA SAĞLIĞI

Metabolizmaları çok hassastır. Doğal ilaçlar vücutlarında daha iyi etki yapar. Bioenerji, akupunktur, homoepati gibi alternatif tedavi yöntemleri ilgilerini çeker. Bir anda başlayan, hızlı iyileşen ve iz bırakmadan ilginç bir şekilde ortadan kaynolan hastalıklara yakalanabilirler. Bilekleri çok hassas olan Kovalar'ın spor yaparken dikkatli olmaları gerekiyor. Ayakkanı seçerken dikkatli davranmalılar. Aynı anda birçok konuda faaliyet göstermeyi severler. Spor yaşamlarında önemli bir kesite sahip olmalı, yoksa deşarj konusunda zorluk çekebilirler.

Vücutlarına çok değer verirler ve en küçük rahatsızlıklarda paniğe kapılırlar, hemen doktora koşarlar. Formlarını korumak onlar için çok önemlidir; hatta bu uğurda cesurca operasyonlar yaptırmaktan çekinmezler.

Kovalar ev yemeklerinden çok, dışarıda yedikleri ilginç yemekleri severler. Aslında, organizmaları için gerekli olan meyve ve sebze tarzını benimsemeli ve kan dolaşımını rahatlatacak yiyecekleri seçmelidirler. Kovalar aynı zamanda lenf bezlerini temsil ettiği için, bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek beslenme türünü tercih etmeliler. Lahana, balık, ceviz, mercimek, havuç, süt tercih edilen gıdalar olmalıdır.

Kova Burcu Özellikleri. Kova burcunun özellikleri, Kova burcu özellikleri erkek kadın.