Kim Bu Kova Burcu

Kim Bu Kova Burcu

Kim Bu Kova Burcu

Zodyak'ın Devrimcisi

Kova, dahiler burcu olarak tanınır. Bu, gerçekten doğrudur. O' Zodyak'ın devrimcisidir. Eskiyi yakıp yıkmakla kalmayıp yerine yenisini inşa eder. Özgürlüğüne ölesiye düşkün Kovalar, geleneksel fikirlerin verdiği ağırlıktan kurtulmak için savaşırlar. İnsanlık adına çalışırlar. Kendi rahatlarını düşünmez, doğru bildikleri uğruna canlarını bile verirler. Haksızlıklara karşı ayaklanmak, geleneği yıkmak, onlarda bir tutku halini almıştır. Doğruluğu zaman içinde anlaşılan fikirleri vardır. Onlar sanki bugünü değil, geleceği görür ve geleceği yaşarlar. Fırtınalı, iniş çıkışlarla dolu bir hayat, fırtınaların sonunda, bilgelikle gelen huzur ya da dinlenmek bilmeyen isyankar bir ruh. Gençliğinde doğru-yanlış her şeye isyan eden Kova insanı, zamanla olgunlaşıp neyin yıkılıp neyin korunması gerektiğini anlayacaktır.

Farklı kültürler, eski medeniyetler ilgilerini çeker. Aynı anda birçok konuyla ilgilenebilirler. Genelde tüm Kovalar, entelektüel kişilerdir. Bunca şeyi öğrenirken eğlenmekten de geri kalmayan Kovalar, her türlü toplantının göz bebeği olurlar. İyi kalpli, sevecen, akıllı, bilgili, kendisini insanlığa adamış bu dahilerin küçük bir kusurları vardır; ukalalık. Bu tavırlarıyla bile çok şirin olabilirler. Özgürlüklerini kısıtladığını düşündükleri için evlilik onlara göre değildir. Kovalar'la romantik bir ilişkiden ziyade arkadaşlığını paylaşmak daha hayırlıdır. 68'li yıllarda yaşayan "çiçek çocukları"nın yaşam tarzları onlara daha çekici gelir. Her şeyin denenmesi, tecrübe edilmesi gerektiğini düşünen Kovalar bu tür bir yaşama eğilimlidir.

Aslında arkadaşlık duyguları çok gelişmiştir. Onların reddettikleri, bu tür duygular değil, gereksiz bağlılıklardır. Bu nedenle Kova insanlarını yüzeysel bulanlar olabilir. Kovaların özgür olma arzuları, arkadaşlık, aile gibi değerlere karşı çelişkili bir yaşam sürdürmelerine sebep olur. Bir yanı tüm insanlara olabildiğince yakın olmak isterken, diğer yanı, bu tür duyguların verdiği bağımlılıktan kaçmak ister.

Elektronik eşyalar çok ilgilerini çeker. Son çıkan teknolojik yeniliklerin sıkı takipçisi olurlar. Hatta, elektronik eşyalarla ilgili bir iş veya ek iş kurabilirler.

Kim Bu Kova Burcu. Kova Burcunu tanıyın.