Kova Burcu Sağlık

Kova Burcu Sağlık

Kova Burcu Sağlık

Hassas Metabolizmalar

Doğal ilaçlar vücutlarında daha iyi etki yapar. Bir anda başlayan, hızla iyileşen ve iz bırakmayan esrarengiz hastalıklara yakalanabilirler. Kovalar'ın bilekleri çok hassastır. Spor yaparken dikkatli olmalıdırlar. Ayakkabı seçimini iyi yapmaları da önemlidir. Aynı anda pek çok şeyi birden yapıp oradan oraya koşturan Kovalar, bu yoğun tempo içinde spora zaman ayırmaya özen göstermelidir. Bu hem sinirlerine, hem de çok hassas olan metabolizmalarına iyi gelecektir. Canları kıymetlidir. En ufak bir rahatsızlıkta yakınmaya başlarlar. Formlarını korumak için jogging, yüzme gibi, kan dolaşımını düzenleyen, sinir sistemini gevşeten sporlarla uğraşabilirler.

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

Doğum haritanızda Uranüs'ünüzü kontrol edin. Önerdiğimiz besinleri doktorunuza da danışarak kullandığınızda daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Doğum haritanızda Uranüs (ve bazen Satürn) gezegenlerinin etkileri ağır basıyorsa (Kova burcuysanız veya yükselen Kova burcu ise de geçerli) vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Vitamin olarak; B1, B6, B12, B15, Vitamin D (veya Güneş ışığı), kalsiyum, magnezyum, fosfor ve potasyum alımına dikkat edilmelidir.

Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.

Vitamin B6 içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, muz, tahıllar.

Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt.

Vitamin B15 içeren: Esmer pirinç, bira mayası, balkabağı, susam, rafine edilmemiş tahıllar.

Vitamin D içeren: Güneş ışığı, en doğal olanıdır. Güneş ışığı, deri üzerine düştüğü zaman vücut onun içindeki maddeyi D vitaminine dönüştürür. Bunun dışında tereyağı, krema, somon balığı, balık yağı, yumurta sarısı, yeşil salatalar, sür ürünleri.

Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, kemikli et, yağlar, yoğurt, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, bamya, bezelye, karnabahar.

Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates.

Magnezyum içeren: Fıstık, bezelye, yeşil sebzeler, deniz ürünleri, esmer ve beyaz pirinç, portakal, hindistan cevizi.

Potasyum içeren: Patates, soya fasulyesi, salatalık, hardal tohumu, ıspanak, domates, kiraz, elma, erik, muz, kavun, karpuz sağlığınız için önemlidir.

Kova Burcu Sağlık. Kova Burcunun sağlığı. Kova Burcu sağlığı hakkında bilgiler.