Koç Burcu Sağlık

Koç Burcu Sağlık

Koç Burcu Sağlık

Başlarına Dikkat Etmeliler!

Koç, aceleci ve telaşlı hareketlerinin bir sonucu olarak vücutlarında bir yeri, özellikle de başlarını yaralayabilir. Yüzlerinin bir yerinde kesik, yanık veya yara izi de olabilir. Koç burcu insanları daima gözlerini, kulaklarını, dişlerini ve başlarını iyi korumalıdır. Koçlar'ın salgı bezleri tehlike anında fazla adrenalin salgılar. Bu salgının kana karışması ile beden, enerji ve coşkuyla canlanır. Koçlar'ın adrenalin salgıları dengesiz olabilir. Bu da enerjilerinin bozulmasına sebep olur. Kahve ve beyaz şekerden kaçınarak sinirlerini dengelemeleri gerekir. Sinirleri bozulunca mideleri de etkilenebilir. Atılgan, dik kafalı ve enerjik oldukları için dinlenmeden çalışır ve bu yüzden yatağa düşebilirler. Koçlar hastalanmaktan nefret ederler. Ufak rahatsızlık belirtilerini önemsemediklerinden, hastalığın kendi kendine geçeceğini umarlar.

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

Doğum haritalarında Mars gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (Kuvvetli Mars açıları, Yükselen Koç burcu, Güneş Koç burcunda, 6. evde Mars veya 6. evde Koç burcu varsa) vücuttaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmek gerekir. Mars'ın haritadaki durumu vücuttaki olası eksiklikleri gösterebilir. Bu eksikliklerde A, B1, B2, B6, B12, C, E, K, P vitaminleri, folik asit, niasin, demir, bakır, manganez alımı yardımcı olabilir. Mars kötü etkiler altındaysa protein kullanımına dikkat etmek gerekir. Çünkü proteinler ters Mars etkileşiminde vücuda yararlı hale dönüştürülmekte zorlanır. Ters Mars etkilerinde adrenalin salgısı dengesizleşir. Düzenleyici olarak ginseng önerebilir. Ginseng, enerji vererek adrenalin salgısını uyaran özellikte bir bitkidir. Eğer hipogliseminiz varsa, adrenalin salgısını artarak kan şekerinizi yükselteceği için doktora mutlaka danışmanız gerekir!

Haritalarında ve günlük etkiler sırasında Mars ters açılar aldığı zaman, diğer insanlara göre daha çabuk etkilenebilen Koçlar, enerji depolanmasında yardımcı ve hastalıklara karşı koruma sağlayan C vitamini tercih etmelidirler. C vitamini hücrelerdeki oksidasyon işlemini hızlandırır. Ayrıca çabuk absorbe edilen ve vücuttan kolayca atılan bir vitamindir. Kuşburnu, greyfurt, ananas, portakal, limon, elma, şeftali, mango, böğürtlen, kayısı, muz, soya fasulyesi, brokoli ve diğer yeşil sebzeler, dana eti, ciğer, kırmızı biber, patates ve lahanada bolca bulunur.

Bunun dışında uygun besinler:

Vitamin P içeren: Biber, kayısı, kiraz, üzüm çeşitleri, limon, portakal, greyfurt, maydanoz, kuru erik, taze erik, kuşburnu.

Demir İçeren: Et ürünleri, balık, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, avokado, rafine edilmemiş buğday ürünleri, karahindiba, çilek, soğan.

Manganez içeren: Yeşil sebzeler, taze yeşil biber, salatalık, hardal bitkisi, yumurta, buğday ürünleri, badem, ceviz, böğürtlen, hurma, kestane, muz.

Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, bal kabağı, et ve ciğer ürünleri.

Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.

Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt tavsiye edilebilir.

Koç Burcu Sağlık. Koç Burcunun sağlığı. Koç Burcu sağlığı hakkında bilgiler.