Terazi Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Terazi Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Terazi Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Hayatın Olumlu Yönleri

Venüs, Güneş'e en yakın ikinci gezegen olarak bilinir. Dünya'dan bakıldığında Güneş'e açısı 48 dereceden fazla olamaz. Burçlar kuşağında ise sadece Güneş'in bulunduğu burç veya yanındaki burçlardan birinde bulunabilir. Örneğin, Güneş Boğa'dan geçiyorsa, Venüs'ün Boğa'da, Koç'ta veya İkizler'de olabileceğini düşünebilirsiniz.

Venüs astrolojide sevgi, güzellik, lüks, sosyal olaylar ve güzel sanatları yönetir. Değerli eşyalar, para, kontratlar, anlaşmalar, ortaklıklar, ilişkiler, barışma ve adaletle ilgili olan olaylar Venüs ile ilişkilendirilir. Terazi ve Boğa burçlarının yönetici gezegenidir.

Venüs etkileri kimi, neyi, nasıl seveceğinizi gösterir. İnsanı çığlık atacak kadar sevindiren, mutlu eden, tatmin duygusu veren, Venüs etkileridir. Dış dünyada ilişki kurduğunuz birisi, iç dünyanızı huzurla dolduruyorsa, bunun nedeni, Venüs açılarınızdır. Güzelliklerle ve genel zevklerle ilgilidir: Hoşlandığınız insanlar ve yerler, çikolata ve şekerlemeler, ipek çarşaflar, güzel müzikler... Tüm bunlara nasıl sahip olacağınızı, Venüs'ün haritadaki yerleşimini izleyerek ulaşabilirsiniz.

Sevdiğiniz kişiyi nasıl etkileyebileceğinizi Venüs'ün haritanızda bulunduğu eve göre öğrenebilirsiniz. Yaşamın sabun köpüğü gibi işleri, insanlara nasıl hoş görünebileceğiniz, ilişki kurma şeklimiz, paraya olan tutkularımız, gevezelikler, eğlenceler, hep Venüs yönetimindedir. Kısaca Venüs hayatın olumlu ve neşeli yönlerini simgeler.

Venüs'ün Doğum Haritasındaki Gücü

Venüs, Terazi ve Boğa burçlarını yönetir. Ya da Venüs, Terazi'de ve Boğa'da dignifiye (dignified) olmuş denir. Venüs, bir doğum haritasında Terazi veya Boğa burcundaysa, kişinin hayatında Venüs'ün bulunduğu ev konuları daha ön plana çıkacaktır. Zodyak'ta doğal olarak 7. ev Terazi, 2. ev Boğa burcundan başladığı için Venüs 7. evde ve 2. evde kuvvetlidir.

Bir gezegen, yönettiği burcun karşısındaki burçta zararlı pozisyonda çalışır. Bu duruma gezegenin zararlı (detriment) olduğu yer denir. Venüs; Koç, Akrep burçlarında ve 1., 8. evlerde zararlıdır. Venüs'ünüzün bu iki burçtan birindeyse bu barçların bulunduğu ev konularına ve açılarına hakimiyetiniz zorlaşır, istenmedik olaylarla sık sık karşılaşabilirsiniz.

Gezegenler, yönetici burçlarının dışında, enerjilerini rahatlıkla ifade edebildikleri başka bir burç da bulunabilirler. Gezegen burada bir yönetici gibi çalışamaz ama enerjisini yansıtması kolay ve akıcıdır. Buna yükselim ya da eksaltasyon (exaltation) denir. Venüs, Balık burcunda ve 12. evde yükselir. Gezegenler yükseldiği burcun karşısındaki burçta rahat edemezler. Bu duruma ise gezegenin düşüşü (fall) denir. Venüs, Başak burcunda ve 6. evde düşer.

Venüs'ün Astro Vücut Dili

Boğa ve Terazi'nin yöneticisi Venüs'tür. Venüs'ü çok sert açı almış kişilerin frengi, belsoğukluğu ve uçuğa karşı dikkatli olmaları önerilir.

Venüs, astrolojik olarak vücutta deri, saçlar, kirli kan ve toplardamarlarla ilgili konuları temsil eder. Ayrıca bademcikler, seks organları, yumurtalıklar, er bezleri ve hormonlar, tiroit, üst böbrekler ile ilgili sorunlar, vücudun enerji verici karbonhidratları yakması Venüs açıları ile görülebilir.

Doğum haritasında Venüs, ters etkiler altındaysa kişilerin hipoglisemi diyabete yakalanma risklerinin fazla olduğu gözlenmiştir. Ayrıca zayıf Venüs açıları, kan akışında bir problem ve kan damarlarının duvarlarının zayıflığını da bildirebilir.

Venüs, yumurtalık ve erbezi hormonlarının akışları hakkında bilgi verebilir. Fazla salgılanan cinsiyet hormonları, adrenalin üzerinde ters etki yaratacağı için cinselliğe fazla düşkünlük veya başka cinsel rahatsızlıkların belirtisi olabilir.

Venüs'ün zayıf açılarında kişi çok hassastır. Hassasiyet ilk olarak deri ve saçlarda problemler yaratabilir. Astrolojide böbrekler de dolaylı yoldan Venüs açıları ile etkileşim altındadır. Toksinleri ve asitleri filtre eden böbrekler iyi çalışmazsa ortaya çıkan ürik asit vücuda zarar verebilir.

Terazi burcunun yönetici gezegeni ve özellikleri nedir? Terazi burcu hangi yönetici gezegenden etkileniyor?