Kim Bu Akrep Burcu

Kim Bu Akrep Burcu

Kim Bu Akrep Burcu

Tutku Mahkumları

Akrep burcu insanını tek kelimeyle tanımlamak mümkündür; tutku. Hayatları tutkular üzerine kurulmuştur. Zekaları gözlerinden dışarı yansır. Onlar yüzeydeki değil, derinlerdeki gerçeği arar. Gerçeği bulmak uğruna hem kendisine hem de başkalarına karşı acımasız olabilirler. Toplum tarafından, tabu kabul edilen olaylara özel ilgileri vardır. Bu nedenle bu burcun insanları genelde tehlikeli tipler olarak tanınır.

Akrep burcu insanları çok güçlü bir zeka ve hafızaya sahiptir. Özellikle duygusal olarak etkilendikleri olayları en ince ayrıntılarına kadar hatırlar. Yenilgiler ve aleyhlerine yapıları her türlü olay, belleklerine derinlemesine işler.

Gizli kapaklı işlerin ustası olan Akrep, büyük bir kararlılık ve sabırla çalışacak, en umulmadık yerde ölüm vuruşunu indirecektir. Yoğunkin ve öç alma duygularının, düşmanına olduğu kadar, kendisine de zarar verdiği bilir. Bu ilkel duyguları, başarıyla kontrol altına alır.

Akrepler karizmatik ve çekim alanı güçlü kişilerdir. Düşmanları dahi ona ister istemez, gizli hayranlık duyar. Ruhu öğrenme hırsıyla doludur. Nereden geldim, nereye gidiyorum, yaşam, ölüm, cinsellik gibi konular, çözmesi gereken fenomenlerdir. Huzursuz ruhu, bu tür sorularla çalkalanır durur.

Akrepler ciselliğe karşı takıntılı olmakla suçlanır. Çok yüksek cinsel enerjilerini, spor, iş gibi konulara kanalize etmelidir.

İşlerini sevdikleri ölçüde başarılı olurlar. Tutunabilecekleri bir şey yoksa kendilerini boşlukta hissedebilir, bunalıma girerler. Kendi işlerini yapma ihtimalleri yüksektir, fakat birisi için çalıştıklarında da kendilerini işlerine adarlar. Zor şartlar altında çalışmak onları yormaz hata güçlendirir. Başarısızlıklar, moralini bozar ancak çok çabuk toplarlanır, eskisinden daha donanımlı bir şekilde tekrar yola koyulurlar. Zekaları, hırsları ve yüksek enerjileri, onları iş dünyasında aranılan tipler yapar. Kıskanç, dalavereye müsait, tutuğunu koparan, şüpheci, sezgi gücü son derece yüksek, kıvrak zekalı, sabırlı, çalışkan, güçlü Akrep insanları, politikada oldukça iddialıdır.

Hayatının her alanında olduğu gibi, arkadaşlıklarında da ilkeleri, hep ya da hiçtir. Genelde kendi kendilerine yetebilen insanlar oldukları için, gereki görmedikçe arkadaş edinmezler. Akrep'in, birisini kendisine arkadaş seçmesi için, bu kişinin ya ruhuna hitap etmesi gerekir ya da amaçlarına giden yolda bir basamak oluşturması.

Çok konuşmazlar. Bilgi sahibi olmadığı konularda fikir yürütmektense sessiz kalmayı tercih eder. Bildiği konularda dili açılır ve görüşünü sonuna kadar savunur. Çok iyi bir dinleyicidir. Her şeyi iyi dinler, aldığı izlenimleri de ilave ederek, en doğru yorumu yapar.

Kim Bu Akrep Burcu. Akrep Burcunu tanıyın.